Jak zabavit děti na svatbě

Asi jste nad tím tak úplně nepřemýšleli, ale zabavit děti na svatbě může být někdy pěkný oříšek. 🤔  V první řadě je tedy potřeba si říci, zda vaše svatba bude „babyfriendly“. Některé páry totiž na své svatbě děti nechtějí, a i to je v naprostém pořádku. Jen je o tom potřeba v dostatečném předstihu informovat svatební hosty. Pojďme se společně podívat na to, jak zabavit děti na svatbě a získat více volného času pro rodiče.  🥳

Určitě je dobré sednout si k seznamu svatebních hostů a spočítat, kolik dětí na vaši svatbu dorazí, a v jakém budou zhruba věku. 👩🏻👶🏻Věk dětí je důležitý nejen pro volbu jejich zábavy, ale například i kvůli skladbě menu.

Zamyslete se nad tím, zda se zábavou a dohledem na děti využijete pomoci známých či rodinných příslušníků, nebo raději profesionálů. Animátoři sice vyjdou na nějaký peníz, ale vy už se v podstatě nebudete muset o nic starat – dohled, zábavu i starost o děti zajistí od A do Z.

Děti na svatbě co nejvíc zapojte 

Děti milují, když mají pocit důležitosti. Dávejte jim po celý den úkoly a nebojte se je zapojit i do obřadu. Malé holčičky mohou jít před nevěstou uličkou a na zem házet okvětní lístky, chlapci zase mohou pomáhat nevěstě s dlouhou vlečkou. Před obřadem mohou děti chodit se svatebním cukrovím v košíčcích nebo vítat hosty. 

Kam děti na svatbě usadit

Jak jsme již zmínili na začátku, vždy je potřeba mít přehled, jak staré děti na svatbě budete mít. V případě, že mezi vašimi malými hosty budou i takoví, kteří budou potřebovat pomoc rodičů s jídlem, vždy na ně pamatujte s dětskou židličkou a usazujte je vedle rodičů nebo mezi ně. Také je dobré okolo těchto dětí usadit jim známé tváře. Malé děti nemají v oblibě příliš cizích vjemů a neznámé obličeje by je mohly rozplakat. 

V případě, že už jsou na vaší svatbě děti školou povinné, nebojte se je posadit k vlastnímu stolu. Děti si vždy najdou téma k hovoru a u jejich vlastního stolu dostanou pocit výjimečnosti. 

Tipy na dětskou zábavu a hry vhodné na svatbu

Jak zabavit i ty nejmenší svatebčany a naopak jak zvládnout aktivní předškoláky? Vymyslete zábavu pro děti, tak aby si užili svatbu i jejich rodiče. 💪 ☕️🥂

A zde najdete naše osvědené tipy, které na svatbách používáme my. ☺️

 • Pro nejmenší děti 👶🏻 pamatujte na teplé bezpečné místo nejlépe na zemi. Nebojte se postavit jim útulné teepee s polštářky a do něj dát pár hraček pro nejmenší, jako jsou leporela, chrastítka, balonky atd. Rodiče Vám budou určitě vděční. 
 • Pro větší děti 🧮 přichystejte tvůrčí/kreativní koutek, kde budou mít k dispozici pastelky s omalovánkami, plastelínu a spoustu papírů. Dobré je přichystat třeba i pexeso nebo puzzle.
 • Pokud máte možnost, malé děti jistě ocení odrážedla, autíčka, koloběžky, tříkolky či kočárky – zkrátka něco, na čem budou moct pořádně řádit.
 • Dejte jim bublifuk. 🫧 Bubliny nedělají rámus ani nepořádek, jsou tedy ideální zábavou pro děti na svatbu. Vyhlásíte soutěž o největší bublinu, mohli byste mít tak na půl hodiny klid. ☺
 • Nachystejte barevné křídy pro kreativní umělce. ✏️ Kdo udělá nejlepší podobiznu nevěsty a ženicha nebo namaluje největší duhu? Fantazii se meze nekladou!
 • Pokud v areálu Vaší svatby najdete pískoviště, vyhlaste hru o nejkrásnější hrad z písku. Jak známo, děti písek zbožňují. Je tedy téměř jisté, že o nich dobrých pár minut nebudete ani vědět.
 • Připravte svatební úkolovku. Nechte děti spočítat, kolik dam si vzalo na svatbu klobouk, kdo má na sobě něco modrého nebo třeba kolik pánů má motýlka.
 • Zorganizujte hru na schovku. 🎭Nemusí jít jen o klasickou hru na schovávanou. Můžete třeba poschovávat různé předměty po areálu a nechat děti je hledat.
 • Připravte petanque, kroket, twister apod. – zkrátka hry po děti i her chtivé dospěláky.
 • Vyzkoušejte malování na obličej. 🪄 Tahle stále populárnější dětská zábava děti na zabaví na dlouhé hodiny. Nutně nemusí jít o velkolepá díla – děti se mohou pokreslit i navzájem. Pokud ale chcete udržet nějakou štábní kulturu, zkuste předem domluvit šikovnou slečnu, která se malováním na obličej zabývá. Určitě nebudete litovat.
 • Uspořádejte diskotéku pro děti. I když bude na vaší svatbě jen pár dětí, nenechte se zmást tím, že dětské písničky budou pro dospěláky otrava. Nebývá výjimkou, že nejvíc hosty rozhýbou právě písničky pro děti. 🙂
 • Pozvěte klauna/kouzelníka.🦹🏻‍♀️ Pokud chcete dát chvilku klidu rodinným příslušníkům, které jste pasovali do role chův, objednejte na odpoledne kouzelníka nebo klauna. Mnohdy je kouzelník skvělá zábava i pro dospělé hosty, takže rozhodně nešlápnete vedle.
 • Objednejte skákací hrad – evergreen. Pokud budete mít na svatbě skákací hrad, budete v dětských očích ti nejlepší na světě, ale zde mějte vždy dospělý dozor. 
 • Udělejte dětské filmové promítání. 🎥 Pokud si chcete užít večer v klidu, udělejte dětem klidný koutek s filmovým promítáním. Přidejte popcorn a cukrátka a o dětech už neuslyšíte. 

Tak co? Vyberete z našeho seznamu zábavu i pro vaši svatbu? ☺️ Chtěli byste prozradit i jiné vychytávky, které usnadňují mnoho práce, nervů, času a hlavně dělají ty nejlepší svatby? 💍 Napište nám na našem Instagramu a už v tom nebudete sama. 💍 Chci více tipů a triků pro svou svatbu!  ☺️

Přeji vám pohodový den a ještě pohodovější svatební plánování 

Nikol z Love Weddings

Svatba bez starostí

Chcete mít svatbu naprosto bez starostí?
Kontaktujte nás a my vám rádi vykouzlíme tu nejkrásnější pohádku.

Svatební koordinátorka Praha

Love Weddings

Jsem Nikol Hrušková, zakladatelka svatební agentury Love Weddings, která Vám naplánuje svatbu tak, abyste si ji užili od zásnub až po poslední svatební tanec. Vaše přání jsou nám rozkazem a termíny nám jsou svaté. Naše přednost je naprostá transparentnost mezi Vámi a svatebními dodavateli. Vaše svatba je Váš sen, my ho pouze zrealizujeme a dovedeme k dokonalosti.